Máte hypoteční úvěr na nemovitost a plánujete ji prodat???

Důvody, které nás vedou k prodeji nemovitosti mohou být různé.

Ve své praxi se stále ještě setkávám s názorem, že prodej nemovitosti, která je zatížena hypotečním úvěrem je komplikovaný proces. Není tomu tak.

Pokusím se Vám velice stručně tento postup vysvětlit.

Jedná se absolutně o běžnou realitní transakci, která sebou pouze přináší navíc jisté administrativní náležitosti. Prodávající musí banku s předstihem informovat o předčasném splacení hypotečního úvěru na nemovitost, u které má banka zástavní právo.

Dále musí požádat banku o vyčíslení úvěru ke dni kdy proběhne splacení a dále je zapotřebí zohlednit několik málo dalších faktů, na základě, kterých se bude prodej nemovitosti mírně lišit, jako je třeba zda si klient financuje nákup nemovitosti také hypotečním úvěr, nebo použije svoji hotovost. Pokud prodávající nastaví mimořádnou splátku na výročí fixace tak je tato splátka zcela zdarma.

Co se týče hypotečních úvěrů, které byly uzavřeny až po 1. prosinci 2016 tak zde jsou sankce ve většině případů víceméně zanedbatelné. To se týká i úvěrů, které měli po tomto datu výročí fixace.
Nicméně jak pro stranu prodávající tak i pro stranu kupující nepředstavuje prodej, nebo nákup nemovitosti s hypotečním úvěrem žádné omezení.

Pokud se chystáte prodat nemovitost, která je zatížena hypotečním úvěrem a chcete znát detaily této transakce tak mi napište, nebo zavolejte.

Sdílet

Kopírovat odkaz

Kopírovat